
Landgoed De Reehorst werd in 1969 door professor dr. B.J. Lievegoed (1905-1992) aangekocht. Hij richtte in 1971 de Vrije Hogeschool op, die de villa ruim vier decennia als hoofdgebouw gebruikte. In 2015 werd de monumentale villa helaas door brand verwoest en verhuisde de Vrije Hogeschool. Inmiddels is de Villa volledig gerenoveerd. Sinds deze zomer houden de vereniging, de AViN en BVS-schooladvies kantoor in het prachtige gebouw.
De oprichting van Coöperatie De Villa markeert een belangrijke stap in de samenwerking binnen het antroposofische veld. De coöperatie is niet alleen in het leven geroepen om Villa de Reehorst te beheren, maar ook om aan een gemeenschap te bouwen waarin we elkaar kunnen vinden en versterken. Zodat we in gezamenlijkheid kunnen bouwen aan de toekomst van onderwijs en menselijke ontwikkeling.
Bernard Lievegoed sprak over cultuureilanden. Niet als plekken die zich afzonderen van de wereld, maar juist als plaatsen waar mensen bewust samenkomen om iets nieuws te ontwikkelen. Cultuureilanden zijn plekken waar toekomstimpulsen worden voorbereid. Wij hopen dat deze villa zo'n plek mag worden, zo’n cultuureiland.Hans Passenier

Namens de Vereniging van vrijescholen waren voorzitter Michel Rog en penningmeester Linda Scheeres aanwezig bij de oprichting van de coöperatie.